Wydawnictwo CzyTam - nagłówek Logo Wydawnictwa CzyTam Wydawnictwo CzyTam – fantastyczne książki Katalog Książki obrazkowe Powieści Komiksy pakiety O nas

REWELACYJNIE NISKA CENA!
Jedne z najpiękniejszych historii o zwierzętach!  Opis:

Obie historie to przede wszystkim opowieści o wpływie ludzi na losy zwierząt.

Bardzo trafne spostrzeżenia bohaterów na temat otaczającego ich świata napisane są przystępnym językiem i poruszą zarówno młodszych, jak i starszych, a nawet dorosłych czytelników. Książki bardzo często są tematem rozmów na lekcjach i w klubach dyskucyjnych.

Historia Ivana została w 2020 roku zekranizowana przez studio Disneya, a swoją głębią i przekazem niejednokrotnie zdarza się być porównywalna z klasyką literatury dziecięcej.

Recenzje:

„Powieść Katherine Applegate to jedna z najpiękniejszych książek jakie kiedykolwiek czytałam. To bezapelacyjnie mój numer 1 w tym roku. Coś, po co koniecznie musicie sięgnąć. (…) Dawno bowiem nie czytałam czegoś tak rozczulającego, prawdziwego, szczerego i płynącego prosto z serducha. Dawno też nie uroniłam tylu łez.”


Book Reviews by Anita – o „Jedynym i Niepowtarzalnym Ivanie”

„Jeśli szukacie powieści, która wciągnie Wasze dziecko, to tę bardzo polecam.”
Domowa Akademia Basi – o „Jedynym i Niepowtarzalnym Bobie” (przeczytaj całość)

„Prawie pięć lat temu czytałam Jedynego i Niepowtarzalnego Ivana, a nadal pamiętam wszystkie towarzyszące mi emocje w trakcie poznawania historii i po jej zakończeniu. (…) Ja jestem też przykładem, że i dorosły może przeczytać i się zachwycić. Bo przy Ivanie i Bobie nie da się inaczej.”
Szkrabajki (przeczytaj całość)

Najważniejsze nagrody:

– Newbery Medal 2013 – prestiżowa nagroda za wybitny wkład w literaturę dla dzieci
– School Library Journal Best of Children’s Books 2012
– Kirkus Reviews Best of Children’s Books 2012
– Najlepsza książka dla młodych czytelników 2015 – nagroda jury plebiscytu na portalu Granice.pl

Zwiastun filmowej adaptacji (w języku angielskim):

Zapowiedź video (w języku angielskim):

Autor:

Zdjęcie Katherine Applegate

Katherine Applegate jest autorką wielu książek, między innymi serii Roscoe Riley Rules czy książki obrazkowej The Buffalo Storm. Jej powieść Home of the Brave zdobyła tytuł Najlepszej Książki Roku według czasopisma „School Library Journal” i zdobyła dwie nagrody: Złoty Latawiec oraz Nagrodę Josette Frank za najlepszą powieść dla dzieci. Wraz z mężem Michaelem Grantem stworzyła bestsellerową serię książek fantastycznych Animorphs, która rozeszła się na całym świecie w nakładzie ponad 35 milionów egzemplarzy. Katherine mieszka w Kalifornii z mężem, dwójką dzieci i zgrają ukochanych zwierząt. W internecie można spotkać ją na www.katherineapplegate.com.

Kolorowanki:

Wzory zainspirowane książką „Jedyny i Niepowtarzalny Ivan”. Ściągnijcie i pokolorujcie je jak tylko chcecie!

kolorowanka ivan 1 kolorowanka ivan 2 kolorowanka ivan 3 kolorowanka ivan 4

Informacje o każdym tomie pakietu:

Okładka książki Jedyny i Niepowtarzalny Ivan   Okładka książki Jedyny i Niepowtarzalny Bob