Wydawnictwo CzyTam - nagłówek Logo Wydawnictwa CzyTam Wydawnictwo CzyTam – fantastyczne książki Katalog Książki obrazkowe Powieści Komiksy pakiety O nas

W związku z coraz większą ilością pytań, na które nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć w przyzwoitym czasie, zamieszczamy poniżej krótkie informacje na najczęściej pojawiające się tematy:

Współpraca z autorami

To bardzo miłe, że tak wielu z Was chciałoby wydać książki w naszym wydawnictwie! Niestety, na razie nie szukamy nowych tytułów do wydania. Plan wydawniczy mamy już ustalony na dość długi okres. Ze względu na brak czasu nie jesteśmy nawet w stanie zrecenzować otrzymanych propozycji. Bardzo nam przykro! Jeśli cokolwiek ulegnie zmianie będziemy o tym informować tutaj i w mediach społecznościowych.    

Współpraca z ilustratorami

Jak na razie, nasze publikacje to wyłącznie licencje tytułów zagranicznych. Najczęściej wraz z licencją na tekst decydujemy się także na zakup praw do oryginalnych ilustracji i okładki. Akcydensów nie produkujemy zbyt często, ale mogą się czasem zdażyć. Jeśli więc chcecie, to chętnie zobaczymy Wasze prace w załączonych linkach do portfolio. Dane artystów, najciekawszych dla nas tematycznie i warsztatowo, zanotujemy i będziemy się kontaktować, jak tylko pojawi się możliwość nawiązania współpracy.

Współpraca recenzencka

Nawiązujemy współpracę z aktywnymi, mającymi stałą grupę odbiorców profilami promującymi głównie czytelnictwo wśród dzieci, rodzinną aktywność i szeroko pojętą fantastykę. Chętnie wysyłamy nasze publikacje do recenzji, ale niestety, duża część z nich się nie ukazuje. Najczęściej blogerzy, zwłaszcza nowi, po chwilowej fascynacji rezygnują z prowadzenia bloga lub nie nadążają czytać otrzymanych książek (tak, ilość przesyłek od różnych wydawców może czasem przytłoczyć!). Mamy dość ograniczoną liczbę egzemplarzy recenzenckich i szkoda, żeby trafiły one na przysłowiowe zmarnowanie. Z przykrością zauważamy także, że niektórzy traktują egzemplarze recenzenckie jako darmowe prezenty dla własnych dzieci. Nie na tym powinna polegać współpraca.

Zanim więc do nas napiszecie, prosimy, zapoznajcie się z naszą ofertą, zobaczcie, czy nasze książki mogą zainteresować Was i Waszych czytelników. Jeśli uważacie, że tak, to piszcie! Nie narzucamy terminu opublikowania recenzji ani tego, żeby była pozytywna :). Piszcie szczerze i kiedy chcecie. Najważniejsze, żeby recenzja się ukazała!

Współpraca sponsorska

Nasze wydawnictwo jest maleńkie i jeszcze cały czas w trakcie „rozruchu”, więc z przykrością piszemy, że w tej chwili nie możemy sobie pozwolić na wspomaganie sponsorskie Waszych inicjatyw w jakiejkolwiek postaci. Kilka super ciekawych tytułów czeka w kolejce na wydanie na naszym rynku, a żeby to zrobić, musimy jeszcze trochę zainwestować w rozwój wydawnictwa.